KİTAP HAZİNEM "GÜNDÜZSEFASI"


ARKA KAPAK

Acı ne kadar derinde olsa da zamanla tüm çiçekler güneşe döner yüzünü...

Kalbin anahtarıdır gündüzsefası. Ruhlarında en derin izleri taşıyanları bile çiçekleriyle sarmalar, filizleriyle umut taşır. İşte böyle gündüzsefasının süslediği bir yüzen evde yaşayan Penny Wentworth, 1950'li yıllarda ünlü bir ressamla evlidir. Her şeye sahip olan Penny'nin tek eksiği ise küçük evlerini taçlandıracak bir bebektir. Ancak gün geçtikçe tek eksiğinin bu olmadığını anlayacaktır çünkü sevgiyi yürekten hissetmek gerekiyordur. Onun hissettiği tek şey ise içini kemiren acıdır... Ada Santorini New York'ta yaşadığı trajediden sonra ağır depresyondadır. Kendini toparlamak için Seattle'a Tekneler Caddesi'ne gelir. Burada kiraladığı bir yüzen evde eski bir sandık bulur. Sandıkta Penny Wentworth adında bir kadına ait eski eşyalar vardır. Gariptir ki Tekneler Caddesi'ndeki hiç kimse bu kadınla ilgili konuşmak istememektedir. Merakına yenik düşen ada, Penny'nin gizemli geçmişine adım atarken kendi geleceğini de örmeye başlayacaktır. Okuyucuları kalemiyle büyüleyen Sarah Jio'dan bir başyapıt daha. Gündüzsefası'nı okurken, ne kadar imkansız görünse de her şeyin bir umuda açılacağını göreceksiniz.
Sarah Jio'nun bütün kitaplarını hayranlıkla okuyanlardanım.Her yeni kitabı çıktığında takip eder ve muhakkak okumaya çalışırım.Bu nedenle de Sarah'ın tarzını çok iyi bilen biriyim.Hemen hemen bütün kitaplarında aynı tarzı kullanmasına rağmen kitabın büyüsüne okurlarını çekmesini biliyor.İtiraf etmek gerekirse diğer kitapları gibi bir soluk da okuduğum bir kitap olmadı Gündüzsefası.Hem okulum nedeniyle çok fazla zaman ayıramadım hem de kitap bir öncekilerine göre biraz sönük kalmış.Bu hissi daha önce Agapi adlı kitabında da hissetmiştim.

Kitap iki karakter üzerinde aynı mekanda geçmektedir.Birisi yıllar önce bir yüzen evde yaşayan ve başından olaylar geçen Penny ve yıllar sonra aynı yüzen evde yaşayan ve Penny'in gizemini çözecek olan Ada.Olaylar sürükleyici olmasına rağmen finalde diğer kitapları gibi mutlu sonla bitirmeye çalışması biraz finali bozmuş bence.Evet kitabın sonunda neler olduğunu merak ettiriyor ama ... her neyse biraz daha anlatırsam kitabı ortaya dökeceğim o yüzden okuyup kendi kararınızı vermenizin daha doğru olacağını düşünüyorum :)

Şu an Sarah Jio'nun "Elveda Haziran" kitabını okuyorum ve ardından "Yeşil Deniz Kabuğu"nu da okuyarak bütün kitaplarını okumuş olacağım.Yakında Elveda Haziran'ın yorumu da gelir.

İYİ OKUMALAR... :)

&

0 yorum:

Yorum Gönder

Takipçilerim