Blog İsim Önerileri

Merhabaaa :) Uzun bir aradan sonra aklımdaki bir kaç fikirle yazı yayınlamaya karar verdim.Bu yazımı hazırlarken aklıma Sosyal Hatun'u ilk kurmaya karar verdiğim o an aklıma geldi.Yaklaşık 1 saatten fazla bir süre boyunca önümde bilgisayarım elimde telefonum url ve bloğuma isim düşünüp durdum.Yakın arkadaşlarıma danıştım ama hiç bir şey içime sinmiyordu.En sonunda Sosyal Hatun'u bulduğumda "tamam,işte budur,bu isim tam benlik" gibi cümlelerle çevreme gülücükler saçıyordum.
Kendi o an ki durumumu göz önüne alarak yeni blog açmayı düşünen arkadaşlarıma fikir sunmak adına bir kaç fikir sunmak istedim,umarım faydalı olur :) Haydi gelin hep beraber bakalım;

Ø  kelebeginruyasi.blogspot.com

Ø  kizlarinrenklidunyasi.blogspot.com

Ø  cayiminsekeri.blogspot.com

Ø  gokkusagininrenkleri.blogspot.com

Ø  meraklirapdiye.blogspot.com

Ø  kizlarindunyasi.blogspot.com

Ø  noktamavirgul.blogspot.com

Ø  kirmizirujlukadin.blogspot.com

Ø  ipikacanucurtma.blogspot.com

Ø  kizizkizsinizkizlariz.blogspot.com

Ø  pembelioje.blogspot.com

Ø  pembisoje.blogspot.com

Ø  sihirbazkadin.blogspot.com

Ø  kizedebiyati.blogspot.com

Ø  kizlarkonusuyor.blogspot.com


10 yorum:

 1. çok iyi olmuş. doğrusu aynı durumu bende yaşamıştım, on dakika boyu blog urlsi düşündüğümü anımsarım. nihayetinde de genelde forumlarda yaygın olarak kullandığım nickname olan merahilpeyma (seyyah / gezgin)'i almıştım, hatta o an. neden bu vakte kadar bu denli kafa pattım ki diye düşünmüştüm. gerçi, bir işi tamamladığım anki durumum bu. ne ara yoğunlaştığım bir uğraş olsa, üstesinden geldiğim vakit 'bu mudur' gözüyle bakarım. bu arada içlerinden en çok kelebeğin rüyasını sevdim. biraz eskiden izlediğim bir film olan 'kelebek etkisini' aklıma getirdi. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunların hepsi benim de hoşuma gitmişti ama insanın içine sinen tek bir şey oluyor doğrusu dediğiniz gibi bende bulduğumda "neden daha önce aklıma gelmedi ki" gibi bir tepki vermiştim umarım ihtiyacı olanlara yardımcı olur :)

   Sil
 2. İpi kaçan uçurtma güzelmiş. Her telden yazanlar için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de çok hoşuma gitmişti bloğum için de çok uygun olacak olsa da genelde ayakları yere basan biri olduğum için içime sindirememiştim umarım bir başkası kendine yakıştırır ve güle güle kullanır :)

   Sil
 3. Teşekkürler, bir cogunu severek takip ediyorum:)

  YanıtlaSil
 4. kizizkizsinizkizlariz.blogspot.com o neyd ya :) Okurken zorlandım nasıl yazarım bilmiyorum :)

  YanıtlaSil
 5. Fikirler güzel, ben sıfırdan nasıl üretim diyenlere bir ipucu vereyim. Yapmanız gereken Türk Dil Kurumu sitesine girip yazacağınız içerik ne ise onu aratmak, ondan sonra karşınıza çıkan alternatifleri değerlendirmek. https://www.blogacmak.com/blog-isim-onerileri/ bu yazıda biraz daha detaylıca anlatılmış ama işin özü bu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim muhakkak birilerine ulaşacaktır bu öneriniz keşke bende daha öncesinden böyle bir kolaylık olduğunu bilseydim isim bulma konusu benim için baya zor oluyor :)

   Sil

Takipçilerim